Версія для друку

Інформаційно - методичні матеріали щодо організації та проведення обласного (заочного) конкурсу відеоаматорів «Юні зорі» 2018

 • 28 лист. 2018

 І. Загальні положення

1.1. Обласний  (заочний) конкурс (далі − Конкурс) відеоаматорів проводиться відповідно до Положення, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 13.11.2017 року  № 146 „Про затвердження Положення про Всеукраїнські відкриті заходи із спортивно-технічних видів спорту та інших напрямів технічної творчості серед дітей та учнівської молоді”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.12.2017 року за
№ 1471/31339, та метою пробудити в учнів інтерес до мистецтва фотографії.

1.2. Основними завданнями Конкурсу є пошук та розкриття нових юних талантів; підвищення ролі відеолюбительства у виховному процесі; надання допомоги учнівській молоді в оволодінні відеомайстерністю як в технічному так і в творчому напрямку;  ознайомлення з новинками відеотехніки; популяризація та пропаганда кращих робіт юних відеоаматорів; залучення школярів до відеоаматорства.

1.3.Інформація про проведення Конкурсу розміщується комунальним позашкільним навчальним закладом „Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді” на своєму сайті.

ІІ. Умови проведення конкурсу

2.1. Для організації та проведення   Конкурсу створюється оргкомітет та журі, склад яких затверджується директором комунального позашкільного навчального закладу „Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних  технологій учнівської молоді”.

2.2. Для участі у Конкурсі необхідно надати такі матеріали:

2.2.1. заявка на участь у Конкурсі в  електронному вигляді (додаток №1);

2.2.2. відеороботи в електронному  вигляді, на диску CD або DVD;

2.3. Підведення підсумків Конкурсу відеоробіт проводиться оргкомітетом обласного центру.

    ІІІ. Програма та строки проведення конкурсу

 • Тема конкурсу кожного року оголошується додатково.

1.2.Термін проведення Конкурсу:   до 25 грудня 2018 року

 

Теми конкурсу–2018

 1. Презентація вашого навчального закладу, кружка або студії в яких навчаються учні. Допустимо використання будь-яких програм по обробці відео, будь-яких відеокамер, фотоапаратів або навіть мобільних телефонів, будь-яких фонограм, або фонової музики, Основною умовою має стати інформація про навчальний заклад і напрями гуртків, секцій, студій і т.і. Подача матеріалу повинна бути такою, аби зацікавити пересічну дитину.
 2. «Творчий пошук». Приймаються роботи в будь-якому жанрі (Музичний кліп, розповідь, ігровий ролік і т.і.). Мета цього завдання підтримати спроможність дитини до власного самовизначення.

 

ІV. Учасники конкурсу

 В Конкурсі приймають участь команди студій і гуртків юних відеоаматорів, відеостудій позашкільних навчальних закладів, ліцеїв, гімназій,  загальноосвітніх шкіл, закладів професійно-технічної освіти та окремі фотолюбителі віком від 10 до 18 років у двох вікових категоріях:

 • молодша-10-14 років включно;
 • старша-15-18 років включно.

 

 1. V. Вимоги до відеоробіт
 • Учасники представляють до 2-х робіт від одного учасника на запропоновані теми. Приймаються як індивідуальні відеороботи, так і колективні.
 • Тривалість відео:
 • до 3 хвилин, включаючи вступ та заключну частину;
 • до 8 хвилин, якщо це короткометражний фільм, включаючи вступ та заключну частину;
 • Роботи надаються у цифровому форматі Mpg
 • До кожної роботи надається монтажний лист, в якому зазначається: назва роботи; номінація та жанр; ім’я, прізвище, дата народження, місце проживання та назва навчального закладу автора; ім’я, прізвище та координати педагога; хронометраж сюжету.
 • Використання під час зйомки та монтажу спеціальних програм та інструментів залишається на розгляд автора.

 

VІ. Оцінювання робіт

Критерії оцінювання:

 1. Повнота та глибина розкриття теми
 2. Змістовність та оригінальність
 3. Складність монтажу
 4. Оригінальність авторської ідеї
 5. Художній підхід до висвітлення теми
 6. Технічність – композиція кадру, фокус, гарний звук

 

VІІ. Визначення та нагородження переможців конкурсу

Відеороботи необхідно надати до 25 грудня 2018 року

Підведення підсумків Конкурсу проводиться  в  грудні поточного року.

Усі учасники розподіляються на дві вікові групи.

    Переможці конкурсу визначаються за загальною сумою балів, набраних у Конкурсі.

Серед переможців визначаються перше, друге і третє місця відповідно до кількості набраних балів, починаючи з найбільшої. Кількість переможців не повинна перевищувати половини від усіх учасників Конкурсу

Учасники, які посіли призові місця в конкурсі, а також їх керівники нагороджуються грамотами комунального позашкільного навчального закладу „Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді”.

Організатори конкурсу залишають за собою право використовувати відеороботи учасників при проведенні презентацій та інших заходів, у соцмережах із зазначенням авторів.

 

 

VІІІ. Матеріально-технічне забезпечення  конкурсу

 

Витрати, пов’язані з організацією та проведенням Конкурсу, несе      Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та  інформаційних  технологій   учнівської молоді;

Витрати, пов’язані з виготовленням та доставкою відеоробіт на Конкурс, здійснюються за рахунок організацій, які приймають участь у Конкурсі.