Версія для друку

Інформаційно-методичні матеріали проведення обласних етапів Всеукраїнських відкритих заходів учнівської молоді з судномодельного спорту (”NS“-моделі до 600мм, ”М“-швидкісні радіокеровані моделі, ”S“-радіокеровані яхти) на 2019 рік

  • 18 груд. 2018

І. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

1.1. Популяризація судномодельного спорту в області, збільшення мережі гуртків в закладах позашкільної освіти та інших учбових установ.

1.2. Підвищення рівня трудової та професійної підготовки учнівської молоді, прищеплення інтересу до творчої діяльності, науково-конструкторської та дослідницької роботи.

1.3.Подальший розвиток та вдосконалення судномодельного спорту.

1.4.Обмін досвідом роботи з питань науково-виховної роботи учнівської молоді.

 

  1. II. КЕРІВНИЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

2.1. Організація та проведення обласного етапу Всеукраїнських відкритих заходів учнівської молоді з судномодельного спорту
(”NS“-моделі до 600мм, ”М“-швидкісні радіокеровані моделі,
”S“-радіокеровані яхти) (далі – Змагання) покладається на комунальний позашкільний навчальний заклад “Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді” (далі – КПНЗ“ДОЦНТТ та ІТУМ”).

Змагання проводяться відповідно до Положення про Всеукраїнські відкриті заходи із спортивно-технічних видів спорту та інших напрямів технічної творчості серед дітей та учнівської молоді, затвердженого наказом Міністерства освіти та науки України від 13 листопада 2017 року № 1468 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 05 грудня 2017 року за № 1471/31339.

2.2. Безпосереднє проведення Змагань здійснює Головна суддівська колегія згідно “Правил проведення змагань з судномодельного спорту” (моделі рекомендовані для проведення змагань серед учнівської молоді) (далі – Правила), що діють на час проведення Змагань та даних інформаційно-методичних матеріалів проведення.

2.3. Склад Головної суддівської колегії: Бабенко Д.І., Степаненко О.Ю., Продан Г.В., Горшунов А.Г., Якутович В.О., Дзигар Л.П., Чміль С.В., затверджено координаційно-методичною радою з судномодельного спорту та КПНЗ “ДОЦНТТУМ та ІТУМ”.

2.4. Попередні заявки на участь у Змаганнях з зазначенням виду змагань і кількості учасників надсилати до 15 квітня поточного року за адресою: 49101, м. Дніпро , вул. Ульянова, 4, т. 767-10-52, електронна адреса Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

2.5. У день приїзду на Змагання для суддів проводиться семінар-практикум.

 

 

III. МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗМАГАНЬ

3.1. Витрати, пов’язані з організацією та проведенням Змагань, несе
КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”.

3.2. Витрати, пов’язані з проїздом до місця Змагань та на зворотній шлях, харчуванням та житлом, несуть відряджуючі установи.

 

  1. IV. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

4.1. У Змаганнях беруть участь команди закладів позашкільної, загальної середньої освіти та інших учбових установ.

4.2. Очолює команду і несе відповідальність за життя та здоров’я її членів тренер-керівник.

4.3. Вік учасників Змагань 17 років включно на час проведення мандатної комісії.

4.4. Кожна дитина має право приймати участь тільки в 2-х різних класах моделей.

 

  1. V. НЕОБХІДНА ДОКУМЕНТАЦІЯ

         5.1. На кожну команду подаються такі документи:

            - заявка на участь у Змаганнях українською мовою, з «мокрою» печаткою, без правок;

            - довідка лікаря;

            - паспорт або свідоцтво про народження (оригінал):

            - страховий поліс.

         5.2. Команди або учасники, які допустили порушення Умов проведення Змагань, програми, виклику та інших регламентуючих документів, а також, які не представили 1 суддю, до Змагань не допускаються.

5.3. Команда повинна мати відмінну ознаку в зовнішньому вигляді (бейджи, футболки і т.д.) і за це одержує 50 балів.

 

  1. VI. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ ТА ПОРЯДОК СТАРТІВ

6.1. Командно-особиста першість Змагань з категорій моделей до 600 мм:

  • ЕЛ-600 мм – модель підводного човна;
  • ЕК-600 мм – модель військового корабля;
  • ЕН-600 мм – модель цивільного судна;
  • F-2Ю 600 мм – модель корабля фігурного курсу;
  • F-4A –пластикова модель “з коробки” довжина не обмежена, без проходження стенду, вік учасника 13 років включно;
  • F-4C – пластикова модель “з коробки” з проходженням стенду;
  • F-МБ – пластикова модель для особисто-командної першості “морський бій”;

         Команда складається з 8 чоловік: 6 учасників, 1 суддя та 1 керівник команди.

      Командна першість визначається за сумою результатів в 6-ти класах моделей. Кожен учасник має право виставити не більше 2-х моделей у різних класах моделей.

6.2. Командно-особиста першість Змагань школярів з категорій радіокерованих швидкісних моделей:

  • FSR - швидкісна радіокерована модель;
  • ECO-mini- з гребним гвинтом та електродвигуном вагою до 1 кг.

         Команда складається з 6 чоловік: 2 учасника, 1 суддя та 1 керівник команди.

Командна першість визначається за сумою результатів у 2 класах моделей.

6.3. Командно-особиста першість Змагань школярів з категорії моделей радіокеровані яхти:

  • F-5П – радіокерована модель яхти, класу П (вік учасників 17 років включно);
  • F-5E – радіокерована модель яхти, класу Е (вік учасників 17 років включно);
  • DX-02 – вільнорухаючі яхти чи катамарани (вік учасників 13 років включно), (площа паруса 0,2м²).

Командна першість визначається за сумою результатів у 3-х класах моделей.

Команда складається з 5 осіб: 3-х учасників, 1 судді та 1 керівника команди.

Склад команди повинен бути не більшим, ніж зазначено у даних інформаційно-методичних матеріалах!

6.4. Моделі F-МБ, представлені на Змагання (“морський бій”), повинні відповідати вимогам Правил, довжина голки (деревʼяної) до 20мм.

Кожен учасник має право виступати в особистій першості. Команда виставляє не більше 3-х моделей різних класів. До командного заліку зараховується 2 кращих результати особистої першості в різних класах.

 

VII. ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ

7.1. Моделі повинні відповідати всім вимогам Правил, які діють на день проведення Змагань.

 

VIII. НАГОРОДЖЕННЯ

8.1. Команди, які зайняли призові місця нагороджуються грамотами КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ” та кубком.

8.2. Призери особистої першості нагороджуються дипломами
КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ” відповідного ступеню та медаллю.

8.3. Керівники команд-призерів та призерів особистої першості нагороджуються грамотами КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”.

 

ІХ. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

1 день

до 10.00

- заїзд команд, поселення, реєстрація

 

10.00-11.30

- вільні тренування

 

11.30-12.30

- нарада керівників і семінар суддів

 

12.30-13.00

- відкриття змагань

 

13.30-18.00

- старти моделей

 

 

 

2 день

09.00-18.00

- старти моделей

 

 

 

3 день

09.00-18.00

- старти моделей

 

 

 

4 день

з 09.00

- робота суддівської колегії

 

13.00-14.00

- закриття Змагань

 

14.00-15.00

- від*їзд учасників Змагань