Інформаційно-методичні матеріали проведення обласного етапу Всеукраїнських відкритих заходів учнівської молоді з автомодельного спорту (радіокеровані моделі) на 2019 рік

І. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

1.1. Популяризація автомодельного спорту в області, збільшення мережі гуртків в закладах позашкільної освіти та інших учбових установ.

1.2. Підвищення рівня трудової та професійної підготовки учнівської молоді, прищеплення інтересу до творчої діяльності, науково-конструкторської та дослідницької роботи.

1.3. Обмін досвідом роботи з питань науково-виховної роботи учнівської молоді

1.4. Виявлення талановитих дітей та робота з ними.

1.5. Відбір кандидатів до збірної команди області для участі у всеукраїнських змаганнях.

 

ІІ. КЕРІВНИЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

 

2.1.Обласний етап Всеукраїнських відкритих заходів учнівської молоді з автомодельного спорту (радіокеровані моделі) (далі – Змагання) проводиться відповідно до Положення про Всеукраїнські відкриті заходи із спортивно-технічних видів спорту та інших напрямів технічної творчості серед дітей та учнівської молоді, затвердженого наказом Міністерства освіти та науки України від 13 листопада 2017 року № 1468 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 05 грудня 2017 року за № 1471/31339.

2.2. Організація та проведення Змагань покладається на комунальний позашкільний навчальний заклад “Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді” (далі – КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”).

2.3. Безпосереднє проведення Змагань здійснює Головна суддівська колегія згідно “Правил проведення змагань”, що діють на території України на час проведення змагань та даного Положення.

2.4. Склад Головної суддівської колегії затверджено координаційно-методичною радою з автомодельного спорту та КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”: Старіков Р.А., Давиденко Р.Ю., Томілов В.В., Резников Ю.В., Глуховченко І.В.,
Дзигар Л.П., Чміль С.В.. В разі необхідності до суддівства залучаються тренери команд.

  • Попередні заявки на участь у Змаганнях з зазначенням виду змагань і кількості учасників надсилати до 01 квітня поточного року за адресою: 49101, м. Дніпро, вул. Ульянова, 4, на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

2.6. У день приїзду на Змагання для суддів і тренерів проводиться семінар-практикум.

 

ІІІ. МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗМАГАНЬ

3.1. Витрати, пов’язані з участю команд у Змаганнях (проїзд, житло та харчування) віднести на рахунок відряджуючих організацій.

3.2. Витрати, пов’язані з організацією та проведенням Змагань, несе
КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”.

 

ІV. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

4.1. У Змаганнях беруть участь команди закладів загальної середньої, позашкільної освіти та інших учбових установ.

4.2. Обласним Змаганням учнівської молоді передують гурткові, шкільні, районні та міські змагання з даного напрямку.

4.3. Очолює команду і несе відповідальність за життя та здоров’я її членів — тренер-керівник.

4.4. Вік учасників до 18 років на день проведення мандатної комісії.

4.4. До складу команди обовʼязково повинен входити 1 суддя.

4.6. Кожен учасник команди має право виступати в різних класах моделей в особистому заліку, а до командного заліку входить тільки два кращих результати різних класів.

4.7. Команда повинна мати відмінну ознаку в зовнішньому вигляді (бейджи, футболки та ін.) і за одержує 50 балів.

 

  1. НЕОБХІДНА ДОКУМЕНТАЦІЯ
  • На кожну команду подаються такі документи:
  • заявка на участь у Змаганнях українською мовою з «мокрою» печаткою;
  • паспорт або свідоцтво про народження (оригінал);
  • довідка від лікаря;
  • страховий поліс.
  • Команди, які допустили порушення Положення про змагання та інших регламентуючих документів до Змагань не допускаються. Вирішальне слово в таких випадках має головний суддя і представник КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”.

 

VІ. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ ТА ПОРЯДОК СТАРТІВ

6.1. Командно-особиста першість Змагань з таких категорій моделей

 

·       РЦБ

 модель вільної конструкції з електричним двигуном для змагань на трасі слалому,  що відповідає габаритним розмірам згідно вимог Правил.

·       РЦЕ-10ст

 

·       РЦЕ-12ст

 

-          

модель масштабу 1/10 зі стандартним** електричним двигуном, для гуртових перегонів  з приводом на одну вісь .

модель масштабу 1/12 зі стандартним** електричним двигуном, для гуртових перегонів  з приводом на одну вісь.

·       Багі-2WDст

модель масштабу 1/10 зі стандартним електричним двигуном, для гуртових перегонів по пересіченій місцевості, з приводом на одну вісь.

·       Багі 4WDст

модель вільної конструкції, М 1:24

·       ДТМ-10ст

модель масштабу 1/10*, напівкопія для гуртових перегонів, з стандартним** електричним двигуном .

Команда складається з 8 чоловік: 6 учасників, тренер-керівник та судді.

VII. ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ

 Вимоги до моделей класу РЦБ

      7.1. Клас РЦБ включає моделі з електричним двигуном вільної конструкції з мінімальними габаритами.

      7.2.На моделі дозволяється застосовувати кузов і вузли промислового виробництва. Трансмісія моделі може мати будь-яку конструкцію з обов'язковим приводом на колеса(о) і мати не менше 4-х коліс.

      7.3. На моделі обов'язкова наявність кузова, що має подібність із реальним автомобілем.

      7.4. На моделях дозволяється встановлювати тільки електричні двигуни. Дозволено застосовувати будь-які автономні джерела електроенергії. Максимальна напруга (ЕРС) на клемах джерела – 36 вольт.

 Вимоги до моделей класу РЦЕ-12ст

        7.5. Корпус моделі повинен бути виконаний у масштабі 1/12 , і  представляти візуально подібну копію існуючого гоночного автомобіля по всіх основних параметрах (документація не представляється).

        7.6. Допускається будь-яка модель, що відповідає технічним вимогам і умовам, пропонованим до моделей дванадцятого масштабу. Допускається тільки задній привід, із нерозрізною приводною віссю. Допускається використання в  автомобілі шарикопідшипників.

 Вимоги до моделей класу РЦЕ-10ст

         7.7. Корпус моделі повинен бути виконаний у масштабі 1/10, і  представляти візуально подібну копію існуючого гоночного автомобіля по всіх основних параметрах (документація не представляється). Моделі повинні мати привід на задню нерозрізну вісь.

 Вимоги до моделей класу ДТМ-10ст

         7.8. Моделі, що беруть участь у Змаганнях, повинні бути масштабними копіями реальних автомобілів, що беруть участь у різних змаганнях, виконаними у масштабі 1:10 .

         7.9. Габаритна ширина бампера не повинна, перевищують габаритну ширину передньої частини  автомобіля, включаючи колеса. Бампер повинен бути зроблений з пористого матеріалу.

         7.10. Моделі можуть мати привід на 2 передніх, 2 задніх чи на всі 4 колеса.

         7.11. Усі колеса повинні мати незалежну підвіску.

  Вимоги до моделей класів Багі 2WDст і Багі 4WDст

         7.12. Моделі, що беруть участь у Змаганнях позашляховиків, повинні бути масштабними копіями реальних автомобілів , що беруть участь у різних позашляхових іспитах (ралі по пустелях, автокросах та ін.).

         7.13. Дозволяється використання будь-яких комбінацій дисків і шин масштабу 1/10.

         7.14. Не дозволяється використання будь-яких металевих чи пластмасових шипів.

         7.15. Допускаються вставки з пористих і спінених матеріалів, що знаходяться усередині покришки і цілком закриваються її стінками.

         7.16. Немає ніяких обмежень на шини на відомій осі в моделях 2WD.

         7.17. Максимальний  діаметр коліс 90 мм.

         7.18. На моделях класів Багі2WDст і Багі4WDст встановлювати двигуни “стандартні”.

 

                                VІІІ.  ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ ЗАЇЗДІВ

        8.1 Кваліфікаційні заїзди повинні стартувати з однієї лінії, розташованої перпендикулярно трасі до рамки електронної засічки.

        8.2 У кваліфікаційних заїздах повинен бути роздільний старт. За 10 секунд до старту всі моделі повинні бути виставлені механіками на стартову лінію , стартові позиції вказує суддя. Старт здійснюється по черзі зліва на право по ходу руху моделей. Моделі повинні стартувати по черзі за командою .

       8.3 Старт повинен супроводжуватися звуковим сигналом.

8.4. Повинно бути проведено мінімум три кваліфікаційних заїзди (за погодними умовами кількість заїздів за рішенням головного судді може бути зменшена).

       8.5. Учасники, що показали найбільшу кількість кіл, займають краще             положення в кваліфікації.

       8.6. Моделі на старті займають позиції визначені суддею, у прямому і зворотному порядку, а також у шаховому порядку.

      8.7. Для класів моделей з електродвигунами кращі 10 результатів складають ФІНАЛ "A", наступні 10 (з 11 по 20) складають ФІНАЛ "B" і так далі.

      8.8. Для класів моделей з електродвигунами ФІНАЛ складається з трьох фінальних заїздів. До заліку беруться кращі два з трьох. Переможець фінального заїзду одержує 1 очко, другий - 2 очка і так далі до 10 очок для 10-го водія. Переможцем вважається учасник, що набрав мінімальну кількість очок. У випадку рівності очок, результат третього, що не увійшов до заліку, заїзду - вирішальний. Якщо й у цьому випадку результат рівний, переможець визначається по кращому кваліфікаційному результату. Спортсмен, що не показав результатів у фіналі, дає команді очки за підсумкове місце за результатами кваліфікаційного заїзду, тільки після учасників фінальних заїздів "A". Фіналіст із меншою кількістю очок стає  переможцем у Змагані.

          

                                               ІХ. Змагання моделей класів РЦБст

 

        9.1. У Змаганнях беруть участь спортсмени будь-якого віку (якщо це не перечить Положенню про конкретне змагання).

        9.2. У Змаганнях можуть брати участь моделі без заднього ходу, у цьому випадку порядок проходження “прямої заднього ходу” змінюється.

        9.3. Змагання проводяться на спеціальній трасі слалому. Траса позначається фішками, що утворять 23 створи воріт. Відстань між внутрішніми краями фішок складає 800 мм. Відстань між ними в «габаритних воротах» - 400 мм. Довжина траси 100 м.

        9.4. Фішки, що позначають трасу, повинні бути легкими, щоб не пошкодити модель при наїзді, пофарбованими яскравою, контрастною до поверхні траси  фарбою.

Розмір фішок:

висота - близько 100 мм;

діаметр - близько 60 мм.

        9.5. Траса розмічається на рівній площадці з асфальту, бетону, дощатій підлозі, килимі і т.п. Мінімальний розмір майданчика 13х13 м.

        9.6. На відстані не менше 1 м від крайніх фішок траса повинна бути обнесена огородженням, що запобігає появі на ній сторонніх. У зоні виїздів моделей ця відстань повинна бути не менше 2 м.

        9.7. Час проходження моделлю дистанції визначається трьома секундомірами з точністю до 0,1с; при визначенні часу за допомогою автоматичної засічки - з точністю до 0,01 с.

        9.9. Усім учасникам надається не менше 2-х спроб. Порядок стартів визначається жеребкуванням. 

        9.10. Перерва між спробами повинна становити не менше 10 хвилин.

        9.11. Перед офіційним тренуванням і стартами всі учасники виставляють моделі та вимкнені передавачі в місці, визначеному головним суддею старту. Взяти передавач, чи вмикнути його, учасник може тільки з дозволу Головного судді старту. Порушення цієї вимоги карається втратою результату спроби чи дискваліфікацією.

        9.12. Головний суддя, переконавшись, що траса готова до старту, викликає учасника на старт. Протягом хвилини учасник повинен вийти з моделлю і передавачем на старт. Порушення цієї вимоги призведе до втрати спроби.

       9.13. До закінчення часу для регулювання, учасник зобов'язаний виставити модель на стартовій лінії чи перед нею, подати сигнал про готовність до старту підняттям руки або голосом. Після цього учасник чи його помічники не мають права торкатись моделі. Порушення цієї вимоги – втрата спроби.

      9.14. Учасник має право торкатися до моделі тільки після фінішу.

      9.15. Результат спроби визначається за часом проходження траси + по 5 секунд за кожну збиту фішку. Будь-яке торкання фішки розцінюється як збита фішка. Проходження моделі повз створ воріт розцінюється як одна збита фішка.

      9.16. Створ воріт заднього ходу (вхідні і вихідні) модель повинна перетнути обома осями – задньою і передньою. Не перетин створу воріт заднього ходу розцінюється як дві збиті фішки.

      9.17. У залік учаснику йде кращий результат з усіх спроб. При рівності результатів у кількох учасників, більш високе місце займе той, у кого менша сума по 2 (3, 4 і т.д.) спробам.

   

                         Х. Гуртові змагання радіокерованих моделей

 

       10.1. Гуртові змагання проводяться серед спортсменів з моделями класів РЦЕ, Ф, ДТМ, Багі.

       10.2. Одночасно в групі можуть стартувати до 10 моделей одного класу. Старти не можуть бути зупинені чи відстрочені через радіопроблеми одного зі спортсменів.

        10.3. З початку і до кінця гонки своєї групи учасник (оператор) повинен знаходитися з передавачем на спеціально обладнаному помості, встановленому в безпосередній близькості від траси. Залишати поміст під час гонки можна тільки з дозволу судді, здавши йому виключений передавач (або залишивши передавач на помості).

        10.4. Завданням оператора є керування моделлю, що рухається по трасі. Оператор повинен вести гонку коректно, по можливості уникаючи зіткнення своєї моделі з іншими. За некоректне ведення гонки судді мають право накласти на спортсмена стягнення аж до дискваліфікації. Забороняється рух моделі по трасі в напрямку, протилежному встановленому. При виїзді на трасу оператор зобов'язаний пропустити моделі, що рухаються по трасі близько від зони виїзду.

 

                          ХІ. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

 

11.1. Особиста першість у кожному класі моделей визначається згідно з Правилами змагань, діючими на час проведення Змагань (за винятком пунктів спеціально обмовлених у Програмі) та даного Положення.

11.2. Командна першість визначається за 6 кращими результатами, одержаними членами команди.

11.3. Призери особистої першості нагороджуються грамотами
КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ” та медалями.

11.4. Призери командної першості, нагороджуються грамотами
КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ” та кубком.

    11.5. Тренери-керівники команд-призерів та призерів особистої першості нагороджуються грамотами КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”.

 

ХІІ. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

 

І день:       до 10.00 – заїзд;

                   10.00 – 12.00 – вільні тренування.

12.00 – 13.00 – нарада керівників, семінар суддів.

13.00 – 13.30 – відкриття змагань.

15.00 – старти моделей РЦБ

                   по закінченню заїздів проводиться тренування наступних класів моделей.

 

ІІ день:      9.00 – 18.00 – старти моделей по класам:

                                РЦЕ 10ст(12ст)

                                   ДТМ 10 ст

                   по закінченню заїздів проводиться тренування наступних класів моделей.

ІІІ день:     9.00 – 18.00 – старти моделей по класам:                                                                            Багі 2WDст 

                                    Багі 4WDст 

ІV день:

                    12.00 – закриття змагань.

                    13.00 – від’їзд учасників.