Четвер, 11 травня 2017 10:27

Обласний семінар директорів станцій юних техніків, центрів науково-технічної творчості, багатопрофільних позашкільних навчальних закладів

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Інформація за підсумками проведення обласного семінару директорів станцій юних техніків, центрів науково-технічної творчості, багатопрофільних позашкільних навчальних закладів на базі комунального закладу освіти “Центр дитячої творчості” відділу освіти виконкому Жовтоводської міської ради

27-28.04.2017 року

З метою презентації ефективних форм роботи з дітьми, сучасних технологій, спрямованих на виявлення та розвиток здібностей особистості, її самовизначення, соціальної адаптації, культурного становлення, обмін досвідом щодо формування національно-патріотичних та загальнолюдських цінностей, вдосконалення професійної майстерності педагогічних працівників, результативності навчально-виховного процесу 27-28 квітня 2017 року на базі комунального закладу освіти “Центр дитячої творчості” відділу освіти виконкому Жовтоводської міської ради відбувся дводенний обласний семінар директорів станцій юних техніків, центрів науково-технічної творчості, багатопрофільних позашкільних навчальних закладів з теми: “Національно-патріотичне виховання як пріоритетна сфера розвитку в умовах соціалізації особистості”.
Колом учасників стали представники департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, комунального позашкільного навчального закладу “Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді” (далі – КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”), відділу профілактики ДТП УПД Головного Управління Національної поліції в Дніпропетровській області, сектору зв’язків та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України Дніпропетровської області, виконкому Жовтоводської міської ради, відділу освіти виконкому Жовтоводської міської ради, директори позашкільних навчальних закладів Дніпропетровської області.
Відкрила обласний семінар Волкова Л.В., директор КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”, яка висловила вдячність мерії міста за взаєморозуміння, за співпрацю в організації і проведенні різноманітних заходів та за надану можливість провести обласний семінар на базі комунального закладу освіти “Центр дитячої творчості” відділу освіти виконкому Жовтоводської міської ради. Звернула увагу учасників обласного семінару на необхідність підтримки позашкільної освіти та вказала на те, що у контексті становлення особистості провідного значення набуває питання національно-патріотичного виховання у різних соціальних інститутах, громадських об’єднаннях, дитячих організаціях.
З вітальним словом до учасникам семінару звернувся міський голова Абрамов В.В., заступник начальника відділу освіти виконкому Жовтоводської міської ради Іванова С.Л.
Директором закладу Борилюк В.А. презентовано роботу закладу у рамках національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді та проект, який отримав грант, реалізація якого є за рахунок коштів громадського (партиципаторного) бюджету м. Жовті Води у 2017 році, метою створення якого є на базі Центру дитячої творчості міського Центру військово-патріотичного виховання “Патріот”. Першим етапом була презентація експонатів та дитячих робіт для музею військово-патріотичного напрямку, відкриття якого планується на вересень 2017 року.
Вже багато років поспіль на базі ЦДТ працюють гуртки ДЮП та ЮІР,які є прикладом тісної співпраці закладу з міським та обласним управлінням  національної поліції та служби з надзвичайних ситуацій. Саме з метою партнерства відвідали і презентували на даному заході свою співпрацю
Нікітіна В.А., головний фахівець сектору зв’язків та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України Дніпропетровської області, підполковник служби цивільного захисту та Снітько І.Ю., начальник відділу профілактики ДТП УПД Головного Управління Національної поліції в Дніпропетровській області, підполковник поліції.
Національно-патріотичне виховання – важлива складова виховної системи будь-якого закладу, а тим більше позашкільного, який володіє відповідними виховними можливостями. Це продемонстрував практичний блок семінару, який складався з 4 майстер-класів, 4 фрагментів практичних занять, методичних квестів, презентацій. Родзинкою цих заходів стали квест-технології.  Адже головним завданням освіти є підготовка молоді до сучасного життя, тобто формування в неї необхідних компетентностей.
Заступником директора з навчально-виховної роботи Кришень Г.В. презентовано учасникам семінару виставку декоративно-прикладного мистецтва, науково-технічного та арт-виставки національно-патріотичного напрямів.
Учасники семінару відвідали майстер-класи з виготовлення декоративної підставки для канцелярського приладдя з елементами квілінгу та декупажу “Творю красу своїми руками”, виготовлення магнітів із полімерної глини та елементами петриківського розпису, виготовлення сувенірної тарелі технікою мозаїка із яєчної шкаралупи, які продемонстрували можливості інтеграції в організації гурткових занять.
Кожен учасник семінару мав змогу спробувати свої здібності у влучній стрільбі зі старовинної козацької зброї лука й арбалету, пневматичної зброї, відвідавши майданчик для стрільби, на якому проводилися заняття гуртка “Жовтоводська Січ” “Від козацтва до сучасності”.
Серед багатьох талантів, якими людину наділяє природа, особливе місце займає талант самопізнання та талант контактувати з іншими людьми. Як дитині зрозуміти, чим їй займатися в житті, як навчитися спілкуватися?Тільки відвідавши гуртки і спробувавши себе, наприклад, в ролі рятувальника або в ролі працівника ДАІ. Про це розповів методичний квест “Дорожній патруль” та “Влучний ствольщик”.
“Від серця до серця», іншими словами від творчого наставника – до творчого вихованця, так називалася презентація панорами талантів гуртків художньо-естетичного напрямку, яка була підготовлена спільно творчими педагогами з їх талановитими вихованцями.
Кожен учасник семінару поповнив свій методичний багаж, надихнувся новими ідеями.
Підсумки обласного семінару підвела Федорченко К.Є., завідувач сектору позашкільної освіти та виховної роботи департаменту освітиі науки облдержадміністрації та Волкова Л.В., директор КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”, визначивши важливість впровадження інноваційних форм, сучасних технологій з  національно-патріотичного виховання, спрямованих на розвиток особистості вихованців позашкільних навчальних закладів.

Читати 435 разів

Галерея зображень

« Червень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Авторизація

2864876
Сьогодні
Вся статистика
590
2864876

Ваш IP 54.224.91.246
Час Сервера: 2018-06-21 17:50:58
Счетчик joomla


Copyright Neo-Studio © 2013. All Rights Reserved.