П'ятниця, 08 лютого 2013 10:50

Відділ інформаційнних технологій ДОЦНТТ та ІТУМ

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Відділ інформаційнних технологій ДОЦНТТ та ІТУМ нараховує у своєму складі 10 чоловік:

Бідуля Олександр Віталійович – заступник директора ДОЦНТТ та ІТУМ з інформаційних технологій

Мороз Олена Валеріївна – зав. відділом інформаційних технологій

 

Викладачі:

Лагутіна Ольга Дмитрівна

Лагер Тетяна Леонардівна

Бідовик Катерина Геннадіївна

Каневська Раїса Фроімівна

Мороз Альона Сергіївна

Лелета Регіна Валентинівна

 

Фахівці:

Калініч Андрій Володимирович

Харитонов Петро Геннадійович

 

Робота відділу в період з 2005 по 2012 роки була спрямована на  рішення наступних задач:

  • організації активної адресної допомоги вчителям та керівникам гуртків області у використанні передових технологій для формування розумової культури учнів у процесі викладання інформатики;
  • розвитку творчих здібностей учнів, організації роботи відділу в співпраці з вищими навчальними закладами, позашкільними закладами та освітніми закладами області. Забезпечення їх матеріалами науково – методичного характеру (пам’ятки, схеми, програми, рекомендації тощо);
  • продовженню напрацювання методичних рекомендацій для роботи з окремих тем;
  • роботі з обдарованими дітьми у секції інформатики МАН, проведенню обласних конкурсів з інформаційних технологій;
  • участі у розробці макетів, буклетів, стендів, які сприяють популяризації роботи відділу інформаційних технологій;
  • роботі з освітніми закладами нового типу та закладами, оснащеними ПЕОМ для поглиблення впровадження ОТ в навчально-виховний процес;
  • персональній роботі з закладами освіти, оснащеними комп’ютерною технікою у межах регіональної програми інформатизації сільської школи;
  • впровадженню ЕОМ в навчально-виховний процес та організації методичної роботи у  позашкільних установах  області;

 

 

Для методичної роботи з підвищення кваліфікації керівників гуртків інформатики області створено сайт дистанційного навчання.

Кожний навчальний заклад, який отримує методичну допомогу від КПНЗ, отримав завдання створити сайт закладу, що буде забезпечувати спілкування та взаємодію з колегами району та учнями.

Організовано проведення курсів підвищення кваліфікації керівників комп’ютерних гуртків Дніпропетровської області за дистанційною формою навчання.

Навчання у центрі диференцюється за віком учня: від початківця до фахівця. В процесі навчання велика увага приділяється проектному методу. Кожна дитина вирішує прикладні завдання, що відносяться до різних напрямків гуртків Центру, що поширює кругозор учня та сприяє щільному зв’язку між гуртками технічної творчості. Кожен етап навчання закінчується виконанням кваліфікаційної роботи.

Як перспективний напрямок, для забезпечення доступності освіти для учнів сільських шкіл, створено і розвивається дистанційна перевірка знань учнів, які не можуть приймати очну участь в обласних конкурсах з інформаційних технологій.

Одним з найбільш пріоритетним напрямком роботи Дніпропетровського обласного центру науково – технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді є широке впровадження інформаційних технологій які, практично, проникають в кожну з сфер людської діяльності і сприяють розвитку здібностей, талантів учнів позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів в володінні комп’ютерної технікою.

Значну роль в підвищення ефективності навчально – виховного процесу з інформатики  відіграють обласні конкурси і олімпіади.

Це:

 -обласний конкурс з WEB – дизайну

- обласний конкурс комп’ютерної графіки та анімації

      Конкурс проводиться в номінаціях арт-дизайн, фотоколаж, відеоролики, комп'ютерна графіка та комп'ютерна анімація.

Журі конкурсу оцінюють роботи по 3 віковим категоріям: перша від 6 до 9 років, друга від 10 до 13 років, третя категорія від 14 до 18 років.

- обласна інтернет - олімпіада з офісного програмування (дозволяє найбільш повно використовувати мережеві технології, що стимулює участь дітей з віддалених районів та сільських шкіл, які не мають можливості приїжджати на конкурси з інформаційних технологій)

- обласний конкурс комп’ютерного  макетування та верстання

У цьому році конкурс був присвячений 80 – річчю утворення Дніпропетровської області. За результатами конкурсу була сформована обласна виставка комп’ютерного малюнку, журналів та газет «Моя Дніпропетровщина».

- обласний конкурс з інформаційних технологій «Мікроша».
  Конкурс проходить у номінаціях «Офіс», «WEB-дизайн» та «Програмування». Цей конкурс є аналогом Всеукраїнського конкурсу юних аматорів комп’ютерної техніки і дозволяє відібрати найкращих учнів для участі у ньому.

- обласний конкурс з графічного програмування «Комп’ютерна перлинка»

Конкурс, який збирає самих маленьких програмістів області. Обмеження для учасників по віку становить 14 років. Дуже приємно, що серед школярів Дніпропетровської області є багато молодих програмістів, які в майбутньому можуть  приймати участь і у Всеукраїнських конкурсах з інформаційних технологій. Проводиться він серед учнів молодшого шкільного віку шкіл, ліцеїв, навчально – виховних комплексів та позашкільних навчальних закладів. Конкурс проводиться в номінаціях  «Комп’ютерний вернісаж» та «Графічне програмування».

В конкурсах беруть участь біля 1500 учнів зі шкіл області, позашкільних та професійно – технічних навчальних закладів.

В рамках губернаторського проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» обласна влада створює для дітей та молоді Дніпропетровщини гідні умови навчання та відпочинку, забезпечуючи  їх гармонічний розвиток, залучання до пізнання та технічної творчості. Дніпропетровським обласним центром науково – технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді проведиться літня обласна комп’ютерна школа, яка розташовується на березі Чорного моря.

Така форма роботи дозволяє об'єднати процес навчання і корисний відпочинок на свіжому повітрі. Спілкуючись з однолітками і педагогами, хлопці та дівчата занурюються в середу IT-знань, що сприяє більш ефективному протіканню навчального процесу. Школа інформатиків - це місце, де вдається поєднувати плідні заняття і активний відпочинок. Одна з головних особливостей комп'ютерної школи - це атмосфера: майже всі учасники приїжджають перш за все з метою вчитися. Друга відмінна особливість - це рівень школи: у літню комп'ютерну школу приїхали переможці обласних конкурсів з інформаційних технологій  та інтернет - олімпіади з офісного програмування з різних куточків Дніпропетровської області. Учасники вивчають програмування, теорію алгоритмів і суміжні розділи, т.зв. computer science з допомогою педагогів ДОЦНТТ та ІТУМ. Багато уваги приділяється методам вирішення олімпіадних завдань. Літня комп'ютерна школа - це не тільки навчання. Дуже популярні в ній  спортивні ігри (футбол, теніс, «Веселі старти»), походи. Також проводяться різні розважальні заходи, інтелектуальні ігри і т.д.

Інформаційні технології входять в наше життя і, не зупиняючись, ведуть нас за собою. Наші діти - це покоління світу інформаційних технологій, і цей світ - світ їх майбутнього!

Фахівці обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді роблять все можливе, щоб комп’ютер дійсно став інструментом для здобуття знань учнями міст і сіл області.

Читати 2184 разів Останнє редагування Четвер, 01 вересня 2016 10:57
« Червень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Авторизація

2864618
Сьогодні
Вся статистика
332
2864618

Ваш IP 54.92.150.98
Час Сервера: 2018-06-21 09:57:33
Счетчик joomla


Copyright Neo-Studio © 2013. All Rights Reserved.