Предметно-технічний профіль (5)

Середа, 08 травня 2013 11:27

Фото

Автор

Гурток «Юні фотоаматори»

 

 

Мистецтво фотографії саме по собі багатогранне, але в будь-якому випадку в його основі лежить створення художніх образів. Це дозволяє розглядати фотографію як одну із форм візуального мистецтва.

Фотогурток  в ПНЗ це добровільна, доступна структурна одиниця в системі позашкільної освіти для учнів середніх загальноосвітніх шкіл, де формуються базові навички майстерності фотографування, які в майбутньому вихованці зможуть розвивати й удосконалювати відповідно до власних потреб.

Фотографії в педагогіці та психології застосовуються для розвитку і гармонізації особистості дитини.

Участь вихованців гуртка в  обласних та всеукраїнських конкурсах сприяє їх естетичному вихованню, інтелектуальному та  духовному  розвитку, підготовці до професійної та громадської діяльності.

 

Гурток «Юний хімік» відвідують учні  8 – 10 класів.

    

Головною задачею гуртка є формування у вихованців стійкого інтересу до світу речовин та хімічних перетворень, набуття необхідних практичних умінь і навичок.

Заняття у гуртку тісно пов’язані з загальноосвітнім курсом і сприяють розширенню і поглибленню знань, що отримують учні  на уроках хімії у школі,  розвивають і  закріпляють схильність до виконання хімічних дослідів.

   Обов’язковою умовою організації роботи гуртка є добровільність. І тому при знайомстві з хімією важливо зацікавити вихованців.

   У вивченні основ хімії як експериментально-теоретичної науки особливе місце належить хімічному експерименту. За висловом М.В. Ломоносова «хімії в жодному разі навчитися неможливо, не бачивши самої практики і не беручись за хімічні операції».

На заняттях вихованці розв’язують задачі різних типів:

- визначення формул неорганічних та органічних речовин;

- розрахунки за рівняннями хімічних реакцій;

- розрахункові задачі на вихід продуктів реакції, на суміші речовин;

- розрахункові задачі на домішки

- розрахункові задачі на визначення концентрації речовин;

- розрахунки за термохімічними  рівняннями та інші.

Середа, 08 травня 2013 09:25

Англійська мова

Автор

 

Для сучасної мовної освіти вкрай необхідні міжпредметна інтеграція, багаторівневість, варіативність та орієнтація на між- культурний аспект в оволодінні мовами. Нові завдання вимагають нових підходів до вибору змісту та організації матеріалів, вико­ристання адекватних форм і видів контролю.

Гурток англійської мови в ПНЗ це доступна .до­бровільна навчально-виховна структурна одиниця в системі по­зашкільної освіти для дітей віком від 6 до 17 років, де формуються базові механізми іншомовного спілкування, які в майбутньому вихованці зможуть розвивати й удосконалювати відповідно до власних потреб. Це додаткова допоміжна форма вивчення іно­земної мови.

Своєю діяльністю він забез­печує естетичне виховання дітей і підлітків, їх інтелектуальний і духовний розвиток, підготовку до професійної та громадської ді­яльності, організацію змістовного дозвілля.

Навчання іноземної мови в центрі передбачає :

 - допомогу учням шкіл, які мають проблеми у вивченні основного курсу в загальноосвітніх   закладах або спеціалізованих школах з поглибленим вивченням іноземної мови;

- поглиблення та розширювання навчального матеріалу основного курсу шкіл;

- розширення світогляду вихованців;

- розвиток  творчих здібностей дітей, самостійність, естетичних  смаків;

- виховання любові і поваги до людей рідного краю та країни, мова якої вивчається.

Середа, 08 травня 2013 09:22

Прикладна економіка

Автор

Здійснення економічної підготовки учнів у центрі є безперечною і важливою потребою сьогодення, що покликана розвивати економічну компетентність, формувати економічну культуру, діловитість, заповзятливість, уміння оцінювати ситуацію й приймати обґрунтовані рішення. Економічна підготовка у позашкільному навчальному закладу має свої особливості, що відрізняють її від шкільної.

Насамперед це - добровільний характер. В нашому центрі учень виявляє активність при проведенні того чи іншого заходу, в роботі  гуртка, до того часу, поки ці заняття чи робота цікавлять і задовольняти його запити.

Основна форма організації творчої діяльності учнів є економічний гурток – добровільне об’єднання учнів, які проявляють інтерес до вивчення економіки і виявляють бажання займатись практичною діяльністю в сфері економіки. Основну роботу такого об’єднання  складає спільне вивчення основ економіки, науковий пошук.

Гурток прикладної економіки – це місце проб сил учнів, розвиток їх економічного мислення, нахилів та здібностей, колектив, в якому виховується майбутні фахівці економічної сфери.

Ефективне здійснення економічної підготовки у Центрі відбувається за умови використання різноманітних організаційних форм і методів, які враховуються в специфіці діяльності закладу, вікового та кількісного складу гуртка, творчого об’єднання тощо. 

П'ятниця, 08 лютого 2013 08:57

ПОЧАТКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ПРОФІЛЬ

Автор

Початково-технічний профіль – це перші кроки знайомства з технічною творчістю учнів 1-4 класів, наймолодша школа майстерності. Саме тут відбувається перше знайомство з інструментами, властивостями матеріалів, кресленням. Діти вчаться самостійно виготовляти та конструювати різноманітні моделі, що дає їм змогу визначити свій шлях у технічній творчості.

З цього напрямку плідно працює методичне об’єднання, цікаво та насичено проходять обласні семінари - практикуми керівників гуртків. У роботі застосовуються інноваційні методи та технології, здійснюється комп’ютерна підтримка у викладанні програми гуртків початково-технічного моделювання.

Обласним центром здійснюється методична та організаційна робота по проведенню обласних заходів: виставки та змагань молодших школярів з початково – технічного моделювання. Безпосередньо у центрі працює два гуртка цього профілю. 

П'ятниця, 08 лютого 2013 08:56

ХУДОЖНЬО – ТЕХНІЧНИЙ ПРОФІЛЬ

Автор

Художньо – технічний профіль представлено гуртками дизайну та фото справи. Напрямок дизайну формує у вихованців творче мислення та підхід до створення навколишнього середовища, розвиває художньо-творчі здібності. З цього напрямку обласний центр співпрацює з кафедрою дизайну Дніпропетровського національного університету педагоги та студенти якого беруть участь в оцінюванні творчих робіт щорічного обласного конкурсу юних дизайнерів. Враховуючи потреби часу, протягом останніх п’яти років у Центрі працює гурток комп’ютерної графіки. 

Набуває поширення захоплення учнівської молоді фотосправою. З цього профілю щорічно обласним центром проводяться заочний та бліц – конкурси.

Гуртки дизайну та фотосправи працюють і у Центрі.

« Червень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Авторизація

2864639
Сьогодні
Вся статистика
353
2864639

Ваш IP 54.92.150.98
Час Сервера: 2018-06-21 10:03:04
Счетчик joomla


Copyright Neo-Studio © 2013. All Rights Reserved.