Огляд заходів з робототехніки за травень 2018 року

В рамках реалізації обласного проекту з робототехніки для учнів, вихованців закладів Дніпропетровської області представники обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді у травні 2018р. взяли участь у двох масштабних заходах з робототехніки.


З 08 по 11 травня 2018 року українська команда, яка складалася з одного школяра, Михайло Фурсін, і керівника Чашка Юрій Михайлович брала участь у дванадцятому міжнародному конкурсі-фестивалі з робототехніки, який проходив у Туреччині у місті Сівас. Цього року у конкурсі брали участь біля 4000 учасників, серед них представники 16 різних країн, зокрема Україна.
Наша команда підготувала робота для швидкісних змагань у спринті. Це категорія надшвидкісних роботів-автомобілів, які мають розміри 12х16 см. На дистанції 30 метрів прямолінійного руху вони мають досягти швидкості понад 50 км/год. Участь у стартах узяли біля 700 учасників. Не усі роботи дістались фінішу. Наш робот, який мав назву «Українська стріла», успішно фінішував, його швидкість була на рівні 70 кілометрів на годину. У переможців швидкість досягала близько 90 км/год.
Додатково до конкурсної моделі було створено стендову експозицію з атрибутикою України і наших навчальних закладів (Дніпровський національний університет ім. О. Гончара, КПНЗ «ДОЦНТТ та ІТУМ», ЛІТ при ДНУ).
Організатори конкурсу, учасники і відвідувачі з великою повагою ставились до України, висловлювали пропозиції щодо встановлення двосторонніх контактів із нашими навчальними закладами і подальшої співпраці.
З 12 по 13 травня 2018 року у м. Києві Хоріщенко Олександр Андрійович, методист ДОЦНТТ та ІТУМ, взяв участь у X всеукраїнському STEM-фестивалі з робототехніки Robotica за підтримки партнерів Технічна студія “Винахідник”, Інститут LEGO Education, Національний центр “Мала академія наук України”.
Під час фестивалю проходили різноманітні розважальні програми, майстер-класи, презентації. Найголовнішим заходом було проведення Всеукраїнської Олімпіади з робототехніки.
Окрім того проводилися змагання Робо-сумо, де основною задачею учасників було виштовхнути супротивника за межі поля; зі Слалому, де потрібно було проїхати по дорозі не зачепивши жодну з арок над нею і чим швидше, тим краще.
Загалом ці фестивалі дали можливість поглянути на робототехніку з іншого боку та розширити уявлення про межі використання роботів.

Кількість переглядів 220 Останні зміни у Неділя, 01 липня 2018 17:58

Галерея зображень