Про підсумки проведення обласного семінару заступників директорів, методистів станцій юних техніків, центрів науково-технічної творчості.

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогічних працівників закладів позашкільної освіти 14 листопада 2018 року на базі комунального позашкільного навчального закладу “Будинок творчості дітей та юнацтва” м. Покров проведено обласний семінар заступників директорів, методистів станцій юних техніків, центрів науково-технічної творчості з теми: “Професійна компетентність педагога як одна з умов його успішної професійної діяльності”.

Організатори семінару: департамент освіти і науки облдержадміністрації,
комунальний позашкільний навчальний заклад “Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді” (далі – КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”), управління освіти виконавчого комітету Покровської міської ради, комунальний позашкільний навчальний заклад “Будинок творчості дітей та юнацтва” м. Покров
(далі – КПНЗ “БТДЮ”).

У роботі обласного семінару взяли участь:

Фурштейн Надія Борисівна, заступник директора з навчально-виховної роботи КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”;

Цупрова Ганна Анатоліївна, начальник управління освіти виконавчого комітету Покровської міської ради;

Охота Ігор Миколайович, методист управління освіти виконавчого комітету Покровської міської ради;

Горбань Вікторія Олександрівна, завідувач методичного відділу КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”;

Оліпа Валентина Миколаївна , методист КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”;

Мазур Іван Петрович, методист КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”;

Якимова Ніна Леонідівна, директор КПНЗ «БТДЮ»;

педагогічні працівники КПНЗ “БТДЮ”;

педагогічні працівники закладів позашкільної освіти області (мм. Дніпро, Кривий Ріг, Кам’янське, Нікополь та Новомосковського, Верхньодніпровського, Дніпровського районів).

Усього у роботі семінару взяло участь 20 осіб.

На початку проведення заходу привітала учасників обласного семінару Фурштейн Надія Борисівна, заступник директора з навчально-виховної роботи КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ” та Цупрова Ганна Анатоліївна, начальник управління освіти виконавчого комітету Покровської міської ради.

Директор КПНЗ “БТДЮ” Якимова Ніна Леонідівна презентувала роботу закладу з теми “Розвиток дитячої технічної творчості в умовах комплексного закладу позашкільної освіти”.

Заступник директора з навчально-виховної роботи КПНЗ “БТДЮ” Саганець Ірина Миколаївна провела фрагмент педагогічної ради за темою: “Професійна компетентність педагога в контексті інноваційних освітніх технологій позашкільної освіти”. Учасники семінару розглянули  процес формування професійної культури і компетентності педагогів у системі позашкільної освіти, окреслили перспективи роботи педагогів позашкільної освіти з підвищення їх професійної компетентності.

Практична частина педагогічної ради пройшла у формі методичного квесту “Перезавантаження освіти”. Така форма роботи дозволила учасникам семінару відмовитися від традиційних форм методичної роботи, сприяла поліпшенню якості комунікації, підвищенню результативності та продуктивності. Запропонований квест налаштував ставитися до отриманих знань не просто як до інформації, яку треба запам’ятати, а як до інструментів методичної роботи. Квест поєднав в собі ідеї проектного методу та ігрових технологій, перетворив учасників в активних суб’єктів.

         Методист вищезазначеного закладу Подольчак Оксана Іванівна, координатор Школи раннього розвитку дитини “Всезнайко” ознайомила з роботою школи, розкрила стиль роботи педагогів, основні форми, методи та прийоми роботи з вихованцями.

Керівник гуртка комп’ютерної графіки та анімації “Спрайт” Савченко Марина Миколаївна поділилась власним досвідом роботи.

У ході обласного семінару педагогічними працівниками КПНЗ “БТДЮ”, неодноразовими переможцями обласного конкурсу методичних розробок з науково-технічної творчості, проведено ряд майстер-класів, на яких педагоги передали досвід своєї роботи через пряме коментування й демонстрацію найефективніших методів, прийомів, форм педагогічної діяльності:

з дизайну “Рецепт успіху” (Бондар Ольга Ігорівна, керівник гуртка “Креатив ГРУП”);

зі скрапбукінгу “Органайзер капелюшок” (Ключнікова Єлизавета Вікторівна, керівник гуртка “Колібрі”);

з обробки деревини (Савенко Вікторія Вадимівна, керівник гуртка образотворчого мистецтва “Палітра”).

У рамках обласного семінару учасники ознайомилися з роботою автомодельного гуртка (керівник гуртка Томілов Володимир Володимирович). Проведено тренувальні запуски кордових моделей у приміщенні. Вихованці гуртка продемонстрували власноруч виготовлені моделі та їх швидкісні можливості на картодромі.

Керівник гуртка “Колективна радіостанція” Голуб Микола Ігнатович разом з юними радіоаматорами, які є неодноразовими переможцями міжнародних змагань, чемпіонатів України та області, ознайомили учасників семінару з роботою радіостанції, досягненнями та продемонстрували вихід в радіоефір.

З діяльністю Школи робототехніки, впровадження методики STEM-освіти учасників обласного семінару ознайомила методист КПНЗ “БТДЮ” Гриценко Наталія Олександрівна. Команда лідерів школи презентували власноруч сконструйовані та виготовлені на лазерному станку моделі роботів на основі плати Arduino.

У рамках обласного семінару проведено оглядову екскурсію містом.

За підсумками роботи обласного семінару учасникам надано методичні матеріали.

Підсумки обласного семінару підвели Фурштейн Надія Борисівна, заступник директора з навчально-виховної роботи КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ” та Горбань Вікторія Олександрівна, завідувач методичного відділу КПНЗ “ДОЦНТТ та ІТУМ”. Проведений захід сприяв формуванню методичних компетентностей щодо ефективних підходів організації й планування роботи, використання нетрадиційних форм методичної роботи, спрямованих на удосконалення й підвищення професійної майстерності педагогів, активізацію їхнього творчого потенціалу.

Учасники семінару відзначили актуальність теми даного семінару
та практичну важливість наданих матеріалів.

Кількість переглядів 151 Останні зміни у Понеділок, 19 листопада 2018 21:33